loader image

Najciekawsze pomysły na niestandardowe wykończenie ścian: projekty wnętrz prywatnych i komercyjnych

Niestandardowe wykończenie ścian – najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz.

Projektowanie wnętrz mieszkań czy domów, jak i biur lub innych przestrzeni komercyjnych, to też poszukiwanie niestandardowych rozwiązań właśnie na aranżację ścian. Jeżeli chciałbyś uzyskać efekt „wow” to podpowiadam kilka rozwiązań na niebanalne wykończenia ścian w różnych pomieszczeniach.

 

Zamiast zamiast zwykłej farby – tynk dekoracyjny czyli farba strukturalna

Non Standard Forms - Projektowanie wnętrz

Non Standard Forms - Projektowanie wnętrz

Non Standard Forms - Projektowanie wnętrz

Obecnie w ofercie znajdziecie wiele rodzajów farb strukturalnych – zarówno tradycyjne stiuki, jak i z efektem połysku lub surowego betonu. Są też wykończenia o połysku metalicznym, czy wręcz imitujące skorodowaną stal czy miedź. Może być to więc rozwiązanie, które sprawdzi się i we wnętrzu klasycznym lub glamour, jak i industrialnym czy bardzo nowoczesnym. Oprócz walorów wizualnych takie rozwiązanie ma też praktyczny wymiar – ściany pokryte tego typu farbami i dodatkowo zabezpieczone są znacznie bardziej odporne na ubytki mechaniczne oraz zabrudzenia. W związku z tym często stosuje się je we wnętrzach użyteczności publicznej, lub narażonych na wzmożony ruch (np. w przedpokoju). Aby urozmaicić powierzchnię ściany można zastosować jak dodatkowy element dekoracyjny np. wzór z listewek czarnych, złotych lub chromowanych. Specjaliści od tworzenia wzorów na tynkach są w stanie również wyczarować przeróżne efekty „koronkowych” struktur 3D.

Panele solne na ścianie – projekt wnętrz spa i nie tylko

Non Standard Forms - Projektowanie wnętrz

Na pewno część z Was miała okazję przebywać w grocie solnej podczas pobytu w SPA. Podświetlane ściany z różowej soli tworzą niezwykłą atmosferę przytulności i relaksu we wnętrzu – czemu więc nie przenieść tego uczucia do innych wnętrz. Na rynku jest kilka firm tworzących ściany z solnych cegiełek lub paneli z kryształami soli. Taką Podświetlaną dekorację można zastosować we wnętrzach komercyjnych nie tylko wellness – mamy tu przykładowy projekt wnętrza biurowca. Z powodzeniem jednak również w aranżacji wnętrz prywatnych (np. projekt salonu kąpielowego) można zastosować tego typu niestandardowy materiał.

Zielona ściana – projektowanie wnętrz w trendzie eko

Non Standard Forms - Projektowanie wnętrz

Non Standard Forms - Projektowanie wnętrz

To rozwiązanie sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu nadając mu niepowtarzalnego charakteru bliskości z naturą. Mech stabilizowany wbrew pozorom jest bardzo wytrzymały – producenci deklarują, że taka dekoracja będzie pięknie wyglądać do 15 lat. Jest również „bezobsługowy” – nie trzeba pamiętać o jego podlewaniu, gdyż wystarcza mu odpowiednia wilgotność w pomieszczeniu. Do wyboru mamy kilka opcji mchu- najbardziej popularny i najtańszy jest chrobotek reniferowy, który może być barwiony na różne kolory. Najlepszy efekt wizualny tworzą jednak kompozycje z mchu poduszkowego, który przywodzi na myśl miękkie i wilgotne leśne poszycie.

Lustrzana ściana ze sztukaterią – styl glamour a niestandardowe wykończenie ścian

Non Standard Forms - Projektowanie wnętrz

Pięknym i odważnym rozwiązaniem dla fanów stylu glamour, a wbrew pozorom, jest ich wielu, jest zastosowanie we wnętrz ściany całkowicie pokrytej lustrami, dodatkowo ozdobionej delikatną sztukaterią. Najlepszy efekt osiągnie się stosując to rozwiązanie we wnętrzu gdzie lustra mogą odbijać piękny wystój czy widok za oknem. W przypadku projektu nad którym pracowałyśmy był to przepiękny widok na Wisłę, który za sprawą luster „wchodził” do środka wnętrza.

Panele korkowe – naturalna aranżacja domu i biura o właściwościach akustycznych

Non Standard Forms - Projektowanie wnętrz

Panele korkowe to rozwiązanie dla osób ceniących naturalne, nietuzinkowe materiały. Są przyjazne środowisku – nadają się do recyklingu, są także łatwe w montażu i lekkie, a przy tym stanowią naturalną izolację termiczną i akustyczną. Różnorodne wzory 3D, które mamy do wyboru w połączeniu z rozbudowaną paletą kolorów pozwalają stworzyć bardzo ciekawe kompozycje. Jeżeli będzie to aranżacja wnętrz komercyjnych – można dobrać kolorystykę zgodną z identyfikację firmy. W mieszkaniach można wykorzystać natomiast korek np. w sypialni zapewniając jej lepszą izolację akustyczną.

To tylko niektóre ciekawe wykończenia, które stosujemy podczas tworzenia wymarzonych aranżacji dla naszych Klientów. Jeżeli spodobała Ci się któraś z tych propozycji, lub chciałbyś poznać inne nasze triki na niestandardowe i piękne projekty wnętrz zapraszam do kontaktu i zapoznania się z ofertą.

Monika

PS Zapraszam na moje profile społecznościowe Instagram i Facebook. Znajdziecie tam więcej inspiracji, porad i trików dotyczących projektowania wnętrz.

 

Zobacz także